O nás    

PRONÁJEM BYTŮ BRNO
   22.05.2018
O REALITNÍ KANCELÁŘI

PRONÁJEM BYTŮ BRNO s.r.o.

Pronájem Brno - Podnájem Brno - Byty, pokoje, lůžka 

1. brněnská realitní kancelář zaměřená výhradně na pronájem bytů v Brně. Více než 14 let zkušenosti a praxe v pronajímání bytů v Brně, které uskutečňovaly naše realitní kanceláře BLUEreal a MALINA REALITY nás v roce 2008 inspirovaly k založení 3. realitní společnosti specializující se na tento segment realitního trhu.

Naším cílem je stát se silným partnerem pro majitele bytů k pronájmu v Brně. Dlouhodobě a opakovaně s plynulou návazností pronajímat byty klientů bez prostojů a finančních ztrát k všeobecné spokojenosti všech zúčastněných stran. Zajišťovat moderní služby obvyklé v Evropě, komplexní servis, kdy majitel kontroluje pouze příchozí platby na účet a o vše ostatní se stará realitní kancelář.

Většina zájemců hledá nabídky pronájmu bytu Brno na internetu. Na základě těchto poznatků jsme vytvořili rozsáhlou síť realitních pronájmových serverů s velkou návštěvností, kde úspěšně prezentujeme veškeré nabídky bytů k pronájmu našich klientů. Také nás najdete na stránkách prestižních realitních časopisů, kde jako jediná realitní kancelář v Brně pravidelně inzerujeme v plošné inzerci pouze byty k pronájmu Brno.

Kvalitní právní služby jsou nedílnou součástí úspěšného pronajímání bytů. Nájemní smlouvy, příp. podnájemní smlouvy neustále zdokonalujeme dle praktických zkušeností majitelů i nájemců. Tuto činnost nám zajišťuje renomovaná advokátní kancelář s pobočkou přímo v naší kanceláři.

Dlouhodobě se specializujeme nejen na pronájmy bytů Brno obecně, ale také na jednotlivé cílové skupiny, které hledají bydlení v pronájmu Brno. Jedná se o pronájem bytů Brno pro studenty, pracující, rodiny, management a cizince, kdy každá skupina představuje určitá specifika z hlediska lokality, kvality bydlení, a samozřejmě ceny.

Pronájem bytu pro studenty v Brně hledají každoročně desítky tisíc studentů. Byty Brno pronájem - podnájem nabízíme nejen dle dispoziční velikosti bytu, ale především podle počtu studentů spolubydlících v bytové jednotce. V tomto směru zaznamenáváme největší poptávku studentů o pronájem bytů Brno 2+1 pro 4 osoby. 

Spolubydlení Brno - pronájem pokoje nebo jen volné místo (lůžko) v pokoji nabízíme v samostatné sekci "Pronájem pokoje bez RK". Sponzorujeme soukromou bezplatnou inzerci pronájmů samostatných pokojů na pěti realitních serverech.

Realitní kancelář PRONÁJEM BYTŮ BRNO s.r.o. se těší na spolupráci s Vámi.

 

Čtyři základní cílové skupiny a cizinci:

Pronájem bytů Brno pro studenty

Velké množství středních a především vysokých škol s každoročním náporem nových studentů tvoří silnou skupinu zájemců hledajících pronájem bytů v Brně.  V Brně najdete 14 vysokých škol s 34 fakultami, na který studuje přes 86 000 studentů. Například Masarykova univerzita (druhá největší univerzita v České republice) jedna z šesti státních vysokých škol v Brně vzdělává 43 253 studentů v řádném (diplomovém) studiu, z toho 6 612 zahraničních studentů (stav k 31. 10. 2011). Proto nejžádanější lokality dle jednotlivých fakult nejčastěji jsou Brno-střed, Veveří, Královo Pole a pak okolí Univerzitního kampusu Bohunice, Starý Lískovec a Nový Lískovec.

Bydlení pro studenty Brno určuje především lokalita a jednoznačně cena (průměrně 3 000 Kč/měs./osoba).

Pronájem bytů Brno pro pracující

Druhou nejpočetnější skupinou zájemců z hlediska pronájmu bytů Brno jsou pracující. Brno nabízí velké množství pracovních příležitostí, které lákají obyvatele menších měst a obcí. O jejich ubytování rozhodují mnohdy zaměstnavatelé, kteří sledují především své podnikatelské cíle a jsou ochotni za ubytování zaměstnanců platit velice zajímavé částky majitelům bytů k pronájmu v Brně.

Také mladí lidé po ukončení studia bez prostředků k pořízení vlastního bydlení řeší svoji touhu po osamostatnění formou pronájmu - podnájmu, stejně jako lidé středního věku řešící krize partnerských vztahů.

Bydlení pro pracující určuje většinou lokalita (vzdálenost bydlení-zaměstnání) a rozumná cena. 

Pronájem bytů Brno pro rodiny

Třetí nejpočetnější skupinou zájemců o bydlení v Brně jsou rodiny s dětmi. Přestože není velký zájem na straně pronajímatelů bytů pronajímat byty v Brně právě rodinám s dětmi, představuje tato cílová skupina spolehlivé a dlouhodobé nájemníky. Pronájem je jejich domovem, tedy vztah a péče o byt i zařízení převyšuje obvykle ostatní cílové skupiny. Rodiny nejčastěji hledají střední a větší byty, většinou nezařízené, podmínkou bývá blízkost školy, školky nebo specializovaného zařízení pro děti. Nájemní smlouvy jsou často uzavírány i ukončovány v souvislosti se začátkem nebo koncem školního roku.

Pronájem bytu pro rodinu s dětmi určuje lokalita, blízkost vzdělávacích zařízení a přírody, nižší cena pronájmu a služeb.

Pronájem bytů Brno pro management

Jihomoravská metropole jako druhé největší město v České republice je sídlem velkého množství domácích i zahraničních firem a přirozenou spojnicí hlavního města s Rakouskem a Slovenskem. Výstavba komerčních, kancelářských center (Axis Brno, Spilberk Office Center , Brno Business Park) a především poloha města, které leží na křižovatce evropských silničních a železničních koridorů je jasnou konkurenční výhodou především z hlediska logistiky.
Poptávku těchto firem - pronájem bytů pro střední a vyšší management - zajišťujeme pro řadu významných českých i zahraničních firem.

Pronájem pro manažery určuje vyšší kvalita bydlení, úroveň zařízení , dostupnost parkování.

Pronájem bytů Brno pro cizince

Vstupem do Evropy, členstvím v EU se i naše město s průmyslovou tradicí stává oblastí s přílivem zahraničních investic a tím i zahraničních pracovníků. Nedostatek kvalifikovaných dělníků řeší některé firmy zaměstnáváním cizinců z bývalého východního bloku. Díky vyšší průměrné mzdě, rozdílu kurzu koruny a jazykové příbuznosti zaznamenáváme stále vyšší poptávku studentů, pracujících i manažerů ze Slovenska. Z těchto důvodů se i pronájem bytů pro cizince stává zajímavou alternativou pro úspěšné pronajímání bytů v Brně.
Pronájem pro cizince, do kterého spadají všechny předchozí skupiny (studenti, pracující i management) určuje také cena, lokalita a kvalita bytu. Navíc je podmínkou komunikační vybavenost, znalost jazyků majitelů bytů k pronájmu.

Naše služby:

STANDARD - objednat        

Základní, bezplatná služba pro majitele bytů k pronájmu Brno a blízkém okolí. Nemusíte se zavazovat realitní kanceláři žádnou smlouvou o výhradním pronajímání vašeho bytu. V případě , že najdeme konkrétního zájemce, naše advokátní kancelář vypracuje nájemní či podnájemní smlouvu dle požadavků smluvních stran.

PARTNER - objednat        

Bezplatná služba určená partnerům, kteří opakovaně nabízí prostřednictvím naší kanceláře svoji nemovitost, ale nechtějí se vázat výhradní smlouvou nabízíme přednostní inzerci a propagaci dané nemovitosti nad rámec služby STANDARD. Aktualizace stávající nájemní smlouvy dle novým právních úprav či zkušeností s předchozími nájemníky.

EXCLUSIVE - objednat        

Výhradní zastoupení bez možnosti pronajímat byt přes jinou realitní kancelář. Nadstandardní inzerce na všech realitních serverech, titulní strany, bannery, Náš tip, TOP 20 a další. Hromadné emaily klientům poptávající pronájem bytu v Brně. Plošná inzerce v nejlepším realitním časopisu Real City. Osobní přítomnost právníka při uzavírání nájemní či podnájemní smlouvy. Garance právní pomoci při potížích s nájemníku v průběhu nájmu.  Automaticky před ukončení nájemní smlouvy hledáme další nájemníky pro zajištění plynulé návaznosti bez finančních ztrát.

ALL IN - objednat        

Tato služba je koncipována především pro majitele bytů trvale nebo dočasně působící v zahraničí. Zahrnuje všechny prvky služby Exclusive, navíc z důvodu nepřítomnosti majitele řešení všech souvislosti spojených se správou nemovitostí (platby, opravy, kontroly, požadavky nájemníků). Dle konkrétních, smluvních podmínek je tato služby zpoplatněna.

ALL IN EXCLUSIVE - objednat        

Od majitele bytových domů nebo rodinných domů s více bytovými jednotkami po vyhodnocení nemovitosti si sami od majitelů pronajímáme byty, které dále podnajímáme a zajišťujeme služby ALL IN. Majitelé máji zajištěn pravidelný nájem ze všech bytů bez ohledu, zda jsou obsazeny či nikoliv. Je na realitní kanceláři, aby si sama zajistila plnou obsazenost daného domu.

Přehled služeb podrobně v tabulce Služby realitní kanceláře PRONÁJEM BYTŮ BRNO s.r.o.

Pokud není uvedeno jinak činí provize realitní kanceláře jeden nájem, kterou hradí nájemce.
Pronajímatelé mají veškeré služby realitní kanceláře zdarma včetně právního servisu.